Nasza Historia

GRUPA TROJAK – to rodzinny biznes. Na dzień dzisiejszy w firmie pracuje już trzecie pokolenie rodziny Trojak. Pomysłodawcą i założycielem przedsiębiorstwa był Franciszek Trojak (1943-1999), który w 1975 roku rozpoczął rodzinną przygodę z motoryzacją, która trwa do dziś. Początkowo zakład rzemieślniczy zajmował się wyłącznie lakiernictwem pojazdowym a swoje początki miał w przydomowych garażach w Czańcu.


           W latach 80 XX wieku firma z przeprowadzką właściciela zmieniła siedzibę i prowadziła zakład na terenie Andrychowa. Zmiana ta pozwoliła na rozszerzenie grona klientów oraz na zdobycie czołowego miejsca na mapie zakładów lakiernictwa pojazdowego w regionie.


           W latach 90 XX wieku, kiedy to gospodarka wolnorynkowa w Polsce po zmianie ustroju pozwalała na rozwój prywatnych firm, Franciszek Trojak wraz z synami pracującymi już w firmie, postanowili rozwinąć działalność poszerzając nie tylko wachlarz usług o blacharstwo pojazdowe ale również postanowili wybudować nowy obiekt przemysłowy w Czańcu, który w przyszłości zapewni firmie nie tylko możliwości dalszego rozwoju ale również zapewni wysoki konfort pracy dla zatrudnionej kadry.


           Konsekwentnie prowadzona polityka rozwoju firmy oparta na analizie potrzeb klienta oraz rynku, stałe poszerzanie wachlarza świadczonych usług, zaowocowało stworzeniem nowoczesnego przedsiębiorstwa motoryzacyjnego posiadającego wiele certyfikatów i autoryzacji. Nałożenie szczególnego nacisku na jakość wykonanych usług, wprowadzenie bezgotówkowych, bezproblemowych dla klientów, rozliczeń szkód z ubezpieczycielem oraz niekończące się inwestycje w nowe technologie i najnowsze urządzenia specjalistyczne doprowadziło do sukcesu firmy która stała się rozpoznawalną marką nie tylko w regionie ale w kraju oraz Unii Europejskiej.


           06 kwietnia 2000 roku firma otrzymała status zakładu kategorii I – najwyższej, porównywalnej do Autoryzowanych Stacji Obsługi (ASO) zachowując ten tytuł do dnia dzisiejszego nieprzerwanie, podnosząc standardy obsługi wymagane przez rynek i konkurencje.


           W roku 2007 uhonorowano firmę tytułem „Firma z Jakością” natomiast w roku 2012 uzyskała tytuł „Lidera Przedsiębiorczości 2012” za dynamiczny rozwój.


           Obecnie GRUPA TROJAK kontynuuje swoją działalność, patrząć na przyszłość i realizując swoje plany inwestycyjne. Dąży do jeszcze lepszej i bardziej komfortowej dla klienta obsługi zleceń, wprowadza nowe rozwiązania technologiczne i organizacyjne. Instniejąc na rynku od ponad 45 lat wiemy, że osiągnięte sukcesy i zajmowną pozycję na rynku, zawdzięczmay przede wszystkim naszym klientom, których obsłużyliśmy już w ilości kilkudziesięciu tysięcy.


           Od samego początku istnienia firmy jesteśmy zrzeszeni w strukturach Związku Rzemiosła Polskiego. Należymy do Cechu Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Andrychowie oraz czynnie uczestniczymy w działalności Beskidzkiej Izby Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości w Bielsku Białej.


           Rok 2020 był okresem w którym podpisaliśmy kilka ważnych kontraktów handlowych z takimi koncernami jak PPG Industries, Lesonal (Prima Kolor). Kontrakty te zaowocowały uzyskaniem przez nasz serwis nie tylko tytułu Certyfikowanego Zakładu Blacharsko Lakierniczego TUV Nord ale również uzyskaliśmy dzięki współpracy z Mercedes-Benz Sobiesław Zasada Automotive Bielsko Biała Certyfikat Autoryzacji Mercedes-Benz na naprawy lakiernicze tej marki pojazdów.


          GRUPA TROJAK nieprzerwanie i dynamicznie rozwija się, wdrażając najnowsze technologie i rozwiązania pojawiające się w branży motoryzacyjnej. W dniu 01.09.2021 utworzyliśmy komórkę organizacyjną B+R skierowaną na weryfikację innowacyjnych technologii i procesów odpowiedzialnych za rozwój.  


 

  • Text Hover
  • Text Hover
  • Text Hover
współwłaściciel spółki
Jacek Trojak

Dyrektor ds. Technicznych

współwłaściciel spółki
Daniel Trojak

Dyrektor Zarządzający